Leczenie uzależnienia

Zobacz jak wygląda nasz proces leczenia
Punkt pierwszy

Detoks


Zastanawiasz się jak właściwie wygląda i czym jest leczenie uzależnienia? Jeśli w Twoim organizmie znajdują się alkohol lub narkotyki należy zacząć od detoksu. Jest momentem odpoczynku dla zmęczonego ciała. Podczas całego procesu będziesz monitorowany przez lekarza i pielęgniarki. Dzięki odpowiednim lekom i suplementom będziesz czuł jak Twój organizm się regeneruje i nabiera sił.

Punkt drugi

Pobyt w ośrodku


Podczas pobytu w ośrodku będziesz mógł rozmawiać na temat tego, co myślisz i czujesz, co działo się i dzieje w Twoim życiu. Nikt nie będzie Cię oceniał, ani osądzał. Wspólnie będziemy zagłębiać się w Twoje myśli i motywacje związane z zażywaniem narkotyków, piciem alkoholu czy oddawaniu się innym zachowaniom uzależniającym. Psychologowie i psychoterapeuci będą towarzyszyć Ci w drodze do zmiany życia.

Punkt trzeci

Forma terapii


Spróbujesz różnych alternatywnych form terapii – muzyki, sportu, filmu, sztuki, relaksacji – tak, abyś uwolnił się od swoich myśli, poczuł wolno i zbadał swoje podświadome intencje.

Punkt czwarty

Ocena stanu przez specjalistów


Zespół lekarzy – psychiatra i internista ocenią Twój stan zdrowia i w razie potrzeby zmodyfikują lub dobiorą odpowiednie leczenie.

Punkt piąty

Opracowanie planu działania


Wspólnie zbudujemy plan (Osobisty Plan Terapii) na najbliższe 90 dni terapii, w którym uwzględnimy zmiany, jakie chcesz wprowadzić w swoim życiu, umiejętności, jakie w związku z tym potrzebujesz nabrać i Twoje zasoby. Jeśli będzie to możliwe zaprosimy do współpracy Twoją rodzinę.

Zakończenie

Finalizacja i następne kroki


Przed zakończeniem terapii ustalimy co dalej musisz robić, żeby było Ci łatwiej po wyjściu z ośrodka.

Masz jakieś pytania, wątpliwości lub chcesz dowiedzieć się więcej?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


ZadzwońZadzwoń
medica-logo-white

W Klinice Leczenia Uzależnień Zalesie zajmujemy się leczeniem alkoholizmu, uzależnienia od narkotyków oraz uzależnień behawioralnych (seksoholizm, nałogowy hazard).

Działamy lecząc stacjonarnie – terapia długoterminowa oraz terapia krótkoterminowa (detoks).

Specjalizujemy się w leczeniu uzależnień krzyżowych, oraz uzależnień z diagnozą zaburzeń psychicznych (zaburzenia osobowości, depresja, zaburzenia lękowe).

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2016-2020 Gedeon Medica

Polityka prywatności | Regulamin konsultacji online | Obowiązek informacyjny