Oferta leczenia uzależnienia

Nałogowy hazard


Czym jest nałogowy hazard?


Jest zaburzeniem kontroli impulsów. Kompulsywni gracze nie mogą kontrolować chęci uprawiania hazardu, nawet jeśli wiedzą, że ma to negatywne konsekwencje, które zaszkodzą sobie i ich rodzinom przez napięte relacje i problemy finansowe. Nieprzyjemne uczucia – takie jak stres, depresja, samotność, strach i lęk – mogą wywołać lub pogorszyć zaburzenie. Kompulsywni gracze uprawiają hazard, nawet jeśli wiedzą, że szanse

Na wygraną są znikome, a oni nie mogą sobie pozwolić na przegraną.


Jak prosić o pomoc w leczeniu nałogowego hazardu?

Najważniejsze to skonfrontować się ze sobą i przyznać, że ma się problem. Nałogowy hazard jest często częścią podwójnej diagnozy, wtedy tym bardziej wymaga szybkiego działania. Po konfrontacji wystarczy do nas zadzwonić. Terapia poznawczo-behawioralna i inne techniki pomagają klientom zmienić niezdrowe zachowania hazardowe. Problemowi gracze uczą się, jak kontrolować swoje pragnienia, radzić sobie z niewygodnymi emocjami i rozwiązywać podstawowe problemy, które spowodowały uzależnienie.Jakie są skutki nałogowego hazardu?


Problem z hazardem może nadwyrężać relacje, zakłócać obowiązki w domu i pracy oraz prowadzić do ruiny finansowej. Osoby zmagające się z uzależnieniem od hazardu mogą odczuwać potrzebę zachowania tajemnicy związanej z hazardem, mieć problemy z kontrolowaniem chęci do hazardu, kradną lub powodują, że rodzina i przyjaciele martwią się zachowaniem hazardowym.

Uzależnieni od hazardu mają taką samą intensywność grania, jak inni uzależnieni od narkotyków lub alkoholu. Akt hazardu zmienia nastrój uzależnionego, zmuszając go do uprawiania hazardu, aby osiągnąć „haj”. Tak jak alkoholicy i narkomani rozwijają tolerancję na alkohol i narkotyki, tak i hazardzista będzie musiał grać coraz więcej, aby osiągnąć ten sam efekt. Ciągłe poszukiwanie tego „haju” ostatecznie przekształca się w uzależnienie.

Masz jakieś pytania, wątpliwości lub chcesz dowiedzieć się więcej?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


ZadzwońZadzwoń
medica-logo-white

W Klinice Leczenia Uzależnień Zalesie zajmujemy się leczeniem alkoholizmu, uzależnienia od narkotyków oraz uzależnień behawioralnych (seksoholizm, nałogowy hazard).

Działamy lecząc stacjonarnie – terapia długoterminowa oraz terapia krótkoterminowa (detoks).

Specjalizujemy się w leczeniu uzależnień krzyżowych, oraz uzależnień z diagnozą zaburzeń psychicznych (zaburzenia osobowości, depresja, zaburzenia lękowe).

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2016-2020 Gedeon Medica

Polityka prywatności | Regulamin konsultacji online | Obowiązek informacyjny