Oferta leczenia uzależnienia

Seksoholizm


Czym jest uzależnienie seksualne?


Termin „uzależnienie seksualne” opisuje osobę o niezwykłej fascynacji seksem lub fiksacji z nim związanej. Ciągłe marzenie o seksie przejmuje kontrolę nad myśleniem uzależnionego, co utrudnia pracę lub zarządzanie zdrowymi relacjami osobistymi. Pomimo świadomości, że ich działania mogą ostatecznie pociągać za sobą poważne i / lub szkodliwe konsekwencje, osoby uzależnione od seksu często poddają się różnorodnym zachowaniom o wysokim ryzyku.


Jakie są skutki uzależnienia seksualnego?

Uzależnieni od seksu często mają kompulsywne myśli na temat seksu i nadmiernie angażują się w zachowania takie jak seks przez telefon, cyberseks lub pornografia. Osoby zmagające się z uzależnieniem od seksu zwykle odczuwają jedynie niewielką lub ograniczoną satysfakcję ze swoich czynności seksualnych i rozwijają niewielkie lub żadne rzeczywiste przywiązanie do swoich partnerów seksualnych. W rezultacie osoby uzależnione od seksu są często bombardowane poczuciem winy, wstydem i słabą samooceną. Uczuciom tym najczęściej towarzyszą zerwane relacje, podzielone rodziny i problemy w pracy.Jak sobie pomóc w uzależnienia od seksu?


Wielu uzależnionych od seksu staje przed wyzwaniem przezwyciężenia wyrafinowanego sposobu myślenia, który usprawiedliwia ich działania, jednocześnie obwiniając i krytykując innych ludzi. Potwierdza to przekonanie uzależnionego, że nie ma on problemu lub choroby wymagającej uwagi. Tym ważniejsze jest, aby w odpowiednio szybkim momencie sięgnąć po profesjonalną pomoc i zapobiec kaskadowo rosnących problemów prywatnych a później możliwie i zawodowych lub prawnych związanych z uzależnieniem.

Masz jakieś pytania, wątpliwości lub chcesz dowiedzieć się więcej?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


ZadzwońZadzwoń
medica-logo-white

W Klinice Leczenia Uzależnień Zalesie zajmujemy się leczeniem alkoholizmu, uzależnienia od narkotyków oraz uzależnień behawioralnych (seksoholizm, nałogowy hazard).

Działamy lecząc stacjonarnie – terapia długoterminowa oraz terapia krótkoterminowa (detoks).

Specjalizujemy się w leczeniu uzależnień krzyżowych, oraz uzależnień z diagnozą zaburzeń psychicznych (zaburzenia osobowości, depresja, zaburzenia lękowe).

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2016-2020 Gedeon Medica

Polityka prywatności | Regulamin konsultacji online | Obowiązek informacyjny