Nasza filozofia

“Nie poznamy prawdy nie znając przyczyny.“ – Arystoteles

W “Zalesiu” rozumiemy, że uzależnienie jest złożone. Tak samo, jak złożeni są ludzie i rodziny na które wpływa uzależnienie. W nadużywaniu i uzależnieniu możemy mówić o kilku aspektach, na które zawsze i niewątpliwie ono wpływa – wymiar psychologiczny, fizyczny i duchowy.

Podstawowym dla nas założeniem jest pomóc Ci odzyskać balans we wszystkich tych trzech wymiarach.

Jesteśmy nie tylko ośrodkiem leczenia odwykowego, ale także zapewnimy Ci zintegrowane leczenie behawioralne na najwyższym poziomie w podejściu holistycznym. Uzależnienie od alkoholu i narkotyków bardzo często idzie w parze ze współwystępującymi zaburzeniami, takimi jak: depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia związane z traumą, problemy z odżywianiem, aby wymienić tylko kilka. Wszystkimi tymi problemami zajmujemy się przy równoczesnej pracy z uzależnieniami, gdyż jedynie lecząc całość możemy naprawdę Ci pomóc. Plan leczenia spersonalizowany dla Ciebie będziesz realizował podczas indywidualnych spotkań z terapeutą prowadzącym. Wierzymy, że kluczowym w wychodzeniu z uzależnień jest odnalezienie na nowo radości i sensu w życiu, dlatego kładziemy duży nacisk na różne zajęcia dodatkowe, które pomogą Ci być może odkryć nowe pasje lub spojrzeć na siebie z innej perspektywy. Najważniejszym dla nas jest pomóc Ci zbudować Twoją trzeźwość na czas po zakończeniu terapii, tak, abyś z nami rozpoczął nowy etap swojego trzeźwego i wolnego życia.

Nasz program leczenia jest spersonalizowanym, autorskim programem łączącym najnowsze doniesienia leczenia uzależnień z zakresu medycyny i psychologii, oraz sprawdzone już, stosowane od lat metody leczenia, takie jak: CBT, wywiad motywacyjny, warsztaty i treningi oraz terapia grupowa. Przykładamy dużą wagę do alternatywnych metod leczenia, a także nauce zdrowego odżywiania, dbania o swoją kondycję fizyczną, a także aspekt duchowości (jakkolwiek byś go rozumiał) chcąc przez to zachęcić Cię do całościowej zmiany swojego życia.

Członkowie naszego personelu są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami w swoich praktykach. Będziesz z nimi pracował w wymiarze wspólnych zadań grupowych oraz swojego Osobistego Planu Terapii.

Wierzymy, że najskuteczniejszym sposobem na pomoc Ci jest równoczesna praca nad rozwiązaniem Twoich problemów fizycznych, psychicznych i emocjonalnych.

Dlatego też tak ważne jest dla nas zarówno psychoterapia, farmakoterapia jeśli to koniecznie, podejście holistyczne oraz edukacja w zakresie uzależnień, tak abyś całościowo czuł się lepiej w czasie pracy nad sobą.


Co już teraz możemy Ci obiecać?

– Będziemy traktować Ciebie i Twoją rodzinę z szacunkiem, godnością i zrozumieniem
– Damy Ci odpowiednie wsparcie i narzędzia do osiągnięcia trzeźwości na całe życie
– Według najwyższych standardów etycznych będziemy współpracować z Tobą, aby utworzyć najlepszy dla Ciebie plan terapii
– Po zakończeniu 90 dniowej terapii zapewnimy Ci możliwość dalszego uczestniczenia w procesie zgłębiania siebie i wsparcia po wyjściu z ośrodka


Umysł


Leczenie obejmuje indywidualną i grupową terapię uzależnienia mającą na celu pomóc Ci w rozwijaniu umiejętności radzenia sobie ze zdrowiem i regulacji emocjonalnej. Terapia obejmuje również edukację na temat złożoności wpływu uzależnienia na mózg, a także intensywne, warsztaty i treningi, podczas których zdobędziesz wgląd w siebie poprzez odgrywanie ról i ćwiczenia praktyczne. Celem terapii jest zwiększenie samoświadomości i pewności siebie, zapewniając jednocześnie narzędzia do regeneracji.Ciało


Fizyczna część pracy obejmuje ćwiczenia i pracę nad kondycją; porady żywieniowe i odpowiednia dieta; leki, jeśli to konieczne; oraz uczenie się umiejętności codziennego życia, aby pokazać Ci zdrowsze podejście do dobrego samopoczucia.Duch


Używamy duchowości jako środka do połączenia się z sobą, innymi, przyrodą i własną wiarą. Uzależnienie od narkotyków i alkoholu często odłącza rodzinę od jednostki. Koncentrujemy się na ponownym łączeniu i wzmacnianiu ducha, który leży w rodzinie.


Masz jakieś pytania, wątpliwości lub chcesz dowiedzieć się więcej?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


ZadzwońZadzwoń
medica-logo-white

W Klinice Leczenia Uzależnień Zalesie zajmujemy się leczeniem alkoholizmu, uzależnienia od narkotyków oraz uzależnień behawioralnych (seksoholizm, nałogowy hazard).

Działamy lecząc stacjonarnie – terapia długoterminowa oraz terapia krótkoterminowa (detoks).

Specjalizujemy się w leczeniu uzależnień krzyżowych, oraz uzależnień z diagnozą zaburzeń psychicznych (zaburzenia osobowości, depresja, zaburzenia lękowe).

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2016-2020 Gedeon Medica

Polityka prywatności | Regulamin konsultacji online | Obowiązek informacyjny